DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCY – 28 kwietnia 2019 – CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Wyjątkowość drugiej niedzieli Wielkanocy najlepiej oddają słowa zaczerpnięte z „Dzienniczka” św. Faustyny: „Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski” (Dz. 299, 699). Przed Mszą św. koronka do Bożego Miłosierdzia. Odmawiając koronkę uzyskujemy odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia. Włączmy się w jego obchody przez osobistą modlitwę oraz pomoc dla potrzebujących. Pod chórem w naszym kościele wystawiony jest kosz na materiały medyczne dla misji na Madagaskarze. Prosimy o przylepce, plastry w rolce, kompresy i gaziki, jednorazowe rękawice; leki przeciwbólowe (Paracetamol, Apap, Ibuprofen) oraz różne witaminy. Prosimy o zwrócenie uwagi na przynajmniej 6-miesięczny termin ważności (długotrwały transport morski). Zbiórka trwać będzie do końca maja.

3. Łączymy się dziś z pielgrzymami w Gnieźnie, którzy uczestniczą w uroczystości ku czci św. Wojciecha, głównego patrona Polski.

4. W środę w Mogilnie nowenna do MBNP tylko o 8.30. Po nowennie różaniec i adoracja do Mszy św. o11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.

5. Od środy 1 maja zapraszamy na nabożeństwa majowe ze śpiewem litanii loretańskiej o godz. 16.30. Od środy do niedzieli w łączności z nabożeństwem majowym będziemy się modlić o deszcze i urodzaje. Po nabożeństwie Msza Święta. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

6. W piątek 3 maja przypada uroczystość NMP Królowej Polski. Msza Święta o 9.30. Nabożeństwo majowe o 9.00. Z racji na przypadający pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od 9.00. Ponieważ jest to uroczystość, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia w Dąbrowie odbędą się uroczystości odpustowe ku czci NMP Królowej Polski. Suma o 12.15.

7. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00.

8. Kustosz Kalwarii Pakoskiej zaprasza na odpust ku czci Znalezienia Krzyża Świętego w niedzielę 5 maja 2019r. o 12.00.

9. Dziękuję za ofiary na kwiaty składane do skarbony pod chorem.