PONIEDZIAŁEK W OKTAWIE WIELKANOCY – 22 kwietnia 2019

1. Trwa oktawa uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Zapraszamy do udziału w Eucharystii, także w pozostałe dni oktawy.

2. Dzisiaj naszymi ofiarami wspieramy katolickie uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce. Bóg zapłać za złożone ofiary.

3. W kolejnym dniu nowenny przed świętem Bożego Miłosierdzia zapraszamy codziennie do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego w naszych domach przed Mszą św. w kościele.

4. We wtorek przypada święto Patrona Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski. Otoczmy naszego Pasterza i Jego posługę szczególną modlitwą.

5. W środę w Mogilnie nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie różaniec i adoracja do Mszy św. o11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.
6. Parafia MBNP w Mogilnie oraz Pan Waldemar Krystkowiak zapraszają w najbliższy czwartek na koncert wielkanocny chóru „Harmonia” ze Strzelna pod dyrekcją Pani dr Eweliny Boesche-Kopczyńskiej.
7. Z racji na trwającą oktawę Świat Wielkanocnych, w najbliższy piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W Niedzielę Miłosierdzia przed Mszą Świętą odmówimy koronkę do Miłosierdzia Bożego.

9. Przyszła niedziela rozpoczyna obchodzony w Kościele w Polsce Tydzień Miłosierdzia a do Gniezna zapraszamy na uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha, Patrona Archidiecezji i Polski. Szczegóły w gablocie.

10. Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w przeżyciu Wielkiego Tygodnia a szczególnie Świętego Triduum paschalnego oraz Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Jesteśmy wdzięczni za liczne spowiedzi św. i przyjmowane Komunie św. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do owocnego przeżycia tego świętego czasu. Dziękuję służbie liturgicznej ołtarza, lektorom, panu Organiście, panu Tomaszowi Łabuszyńskiemu, pani Zofii Woroch, pani Danucie Aleksandrowicz i wolontariuszom. Dziękuję druhom i druhnom OSP Wszedzień za trzymanie straży przy grobie Pańskim i przygotowanie ognia w liturgii Wigilii Paschalnej. Bóg zapłać wszystkim, którzy wykonali dekoracje świąteczne w naszej świątyni: panu Eugeniuszowi Hofmanowi, wolontariuszom, panom z rady parafialnej. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie i ofiary.