CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCY – 12 maja 2019

1. Niedziela Dobrego Pasterza ukazuje nam Chrystusa zatroskanego o zbawienie wszystkich, których powierza Mu Bóg Ojciec. Dzisiejsza niedziela jest szczególną okazją do modlitwy o dobrych pasterzy oraz o powołania do życia konsekrowanego.

2. Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Troskę o nowe powołania wyraźmy w tym tygodniu poprzez uczestnictwo w nabożeństwach majowych i osobistą modlitwę.

3. Dnia 13 maja rozpoczynamy czas nabożeństw fatimskich, nawiązujących do objawień Matki Bożej w Fatimie. Są one odpowiedzią na dwa wezwania Maryi: do modlitwy różańcowej i do czynienia pokuty za grzeszników. Nabożeństwa fatimskie odprawiamy 13. dnia miesiąca od maja do października w kościele MBNP w Mogilnie. Początek nabożeństw jutro, w poniedziałek o godz. 17.30. Rozpoczniemy modlitwą różańcową przy grocie przed kościołem MBNP w Mogilnie a następnie będzie procesja wokół kościoła ze śpiewem litanii loretańskiej i Msza św. O prowadzenie modlitwy proszę Rodzinę Fatimską. Prosimy o przyniesienie świec.

4. We wtorek i czwartek w Mogilnie po Mszy św. o 18.00 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Sakrament bierzmowania młodzież przyjmie z rąk Ks. Bpa Krzysztofa Wętkowskiego w poniedziałek 20.05.2019r. o 18.00 w kościele MBNP w Mogilnie.

5. W środę w Mogilnie nowenna do MBNP tylko o 8.30. Po nowennie różaniec i adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 spowiedź św.
6. Przez cały miesiąc gromadzimy się na nabożeństwach majowych. Zapraszamy do tej szczególnej maryjnej modlitwy w dni powszednie, gdy jest Msza św. o godz. 16.30. Zachęcamy do śpiewu litanii także przy kapliczkach na terenie parafii i w domach.

7. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA zaprasza wszystkich chętnych na „Rowerowe Majowe”. W piątek 17.05.2019r. o 18.15 wyruszymy sprzed kościoła MBNP w Mogilnie pod figurę Matki Bożej w Twierdziniu. Nabożeństwo majowe rozpocznie się o 19.00. Szczegóły dotyczące wyjazdu na facebook’owym profilu stowarzyszenia. Zapraszamy wszystkich; dorosłych i dzieci a w szczególności całe rodziny.

8. Zapraszamy na odpust ku czci św. Andrzeja Boboli w niedzielę 19.05.2019r. o 12.15. Mszę św. odprawi i kazanie wygłosi O. Dawid Napiwodzki, kapucyn z Mogilna. Podczas tej Mszy św. dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły po raz pierwszy do Komunii św. będą uroczyście obchodzić swoją rocznicę. Próby dla dzieci komunijnych będą w poniedziałek, w środę i w piątek o 17.30. Spowiedź dla dzieci i rodziców w środę o godz. 16.00.

9. Próba sypania kwiatków będzie w środę o 17.30.

10. Dziękuję za ofiary na kwiaty i utrzymanie czystości w kościele składane do skarbony pod chórem.

11. Organizujemy wyjazd na spotkanie młodych na Lednicy 1.06.2019r. o 7.00. Bliższe informacje i zapisy u ks. wikariusza Tomasza Niedbalskiego.