TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 24 marca 2019


1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

2. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to także Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Uroczyste podjęcie dzieła modlitwy za nienarodzonych odbędzie się podczas Mszy Świętej o godz. 17.00.

3. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w Mogilnie w środę o godz. 8.30 i 17.30.

4. Zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 16.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 9.00.

5. Katechezy dla narzeczonych odbywają się w parafii MBNP w Mogilnie w niedziele Wielkiego Postu o 15.00 w domu parafialnym.

6. W tym roku po raz kolejny podejmiemy trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest inicjatywą pozwalająca w ciszy rozmawiać z Bogiem. W Mogilnie 5.04.2019r. po Mszy św. o 20.00 wyjdziemy na 3 trasy: 1. wokół Mogilna; 2.do Lichenia; 3. do Gniezna. Rejestracja tylko przez www.edk.org.pl

7. W sklepach Intermarche i Pana Kranca przy ul. Kasprowicza oraz w kościele w Mogilnie przy balaskach wystawione są kosze na produkty gospodarcze oraz żywnościowe dla najbardziej potrzebujących z naszych parafii.

8. Zachęcamy do lektury Przewodnika Katolickiego, który pomoże nam owocnie przeżyć czas Wielkiego Postu.

9. W przyszłą niedzielę po Mszach św. do puszek będziemy zbierać ofiary na kwiaty i na przystrojenie ciemnicy oraz grobu Pańskiego. Jednocześnie dziękuję za ofiary składane do skarbony pod chórem przeznaczone na kwiaty i wystrój kościoła w ciągu całego roku.