DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 3 stycznia 2021 roku

1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni.

2. Dzisiaj do Mogilna zapraszamy wszystkich na czuwanie przy żłóbku i na rodzinne kolędowanie od godz. 15.30 do 16.30.

3. W tym tygodniu rozpoczynamy błogosławienie rodzin w zmienionej formie. Polegać będzie na odprawieniu Mszy św. w sobotę o 16.00 i w niedzielę o 15.00 w intencji mieszkańców wymienionej ulicy lub miejscowości. Chcemy otoczyć modlitwą wszystkie nasze rodziny w trudnym czasie pandemii. Zachęcamy do wspólnej, rodzinnej modlitwy w domach. Modlitwę błogosławieństwa domu będzie można zabrać z kościoła lub ze strony internetowej. Plan wywieszony jest w kruchcie i na stronie internetowej. Poświęcenie nowego domu będzie możliwe na indywidualne zaproszenie.

4. W środę 6 stycznia uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte z poświęceniem kadzidła i kredy według porządku niedzielnego o 9.30. Nowenna do MBNP w Mogilnie będzie tylko o 17.30. Ministranci przed Mszą św. będą rozprowadzać kadzidło i kredę.

5. W Uroczystość Objawienia Pańskiego o 8.15 w telewizji TVN Historia będzie można zobaczyć film pt.: „Człowiek dialogu” o Ks. Abp. Henryku Muszyńskim, który jest honorowym obywatelem naszego miasta.

6. W pierwszy czwartek miesiąca w Mogilnie podczas adoracji od 18.30 do 20.00 pomodlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W tym czasie okazja do spowiedzi św.

7. Za tydzień w niedzielę Chrztu Pańskiego kończy się okres Narodzenia Pańskiego. Jednak zwyczaj śpiewania kolęd będziemy podtrzymywać do święta Ofiarowania Pańskiego.

8. Kościół jest dezynfekowany. Przed opuszczeniem zajmowanej ławki proszę o odwrócenie kartki „zdezynfekowano”. Przypominamy o zakrywaniu ust i nosa oraz o właściwej kolejności w przyjmowaniu Komunii św.: najpierw na rękę a następnie tradycyjnie. Kapłan przed ołtarzem rozdziela tylko na rękę, natomiast szafarz – tradycyjnie.

9. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbon pod chórem.