- Dziś – dwudziesta czwarta niedziela w ciągu roku, a zarazem kolejny dzień fatimski i rozpoczęcie V Tygodnia Wychowania, którego częścią są kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
- Jutro przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego, obchodzone na pamiątkę odnalezienia relikwii krzyża, na którym umarł Pan Jezus, i wniesienia ich do bazyliki, zbudowanej na miejscu Grobu Pańskiego.
- We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Jej opiece powierzymy wszystkich chorych i cierpiących w naszej parafii. Na cmentarzu parafialnym w Mogilnie Msza św. o 17.00 w intencji zmarłych Parafian i spoczywających na mogileńskich cmentarzach.
- W czwartek przypada 76. rocznica najazdu Związku Radzieckiego na Polskę. Wszystkich, którzy zginęli na Wschodzie będziemy polecać Panu Bogu podczas modlitwy we wtorek 15.09.2015r. o 9.30 na cmentarzu w Mogilnie, przy pomniku Ofiar Katynia.
- W piątek będziemy obchodzić święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, a także patrona młodzieży i wielu z nas.
- Dziękuję za przygotowanie i posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę.
- Za tydzień – dwudziesta piąta niedziela w ciągu roku a zarazem Dzień Środków Społecznego Przekazu.
- Zachęcam do lektury Przewodnika Katolickiego, który można odebrać przy wyjściu z kościoła.
Wszedzień, 13.09.2015r.