DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 2 stycznia 2022 roku

1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim.

2. W środę nowenna do MBNP w Mogilnie o 8.30 i 17.30. Adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 spowiedź.

3. W środę o 17.00 w Mogileńskim Domu Kultury w ” Magazynie Zbożowym” odbędzie się  5 jubileuszowy koncert kolęd w wykonaniu uczniów Szkoły u Pana Boga za Piecem z Wszednia i zaproszonych gości. Bilety/cegiełki  w cenie 10 zł zostaną przeznaczone na remont sali taneczno-sportowej. Informacje odnośnie do nabywania biletów na plakacie. 

4. W czwartek uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Msza Święta z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą o 9.30. W kruchcie będzie można nabyć kredę i kadzidło do poświęcenia.

5. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, jak każdego roku, chórzyści z Parafialnego Chórku „Gloria” z Mogilna wystawią jasełka w sali kina „Wawrzyn” o 13.00. Wstęp wolny. Prosimy o posiadanie przy sobie paszportów covidowych. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!

6. W czwartek w Mogilnie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej od 19.00 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.

7. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź św. od 16.30 do 17.00. Przypominam dzieciom komunijnym i kandydatom do bierzmowania o comiesięcznej spowiedzi św.

8. W sobotę odwiedzimy chorych od 9.00.

9. W niedzielę święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

10. Prosimy o zachowanie dystansu, dezynfekcję i maseczki oraz o właściwą kolejność przy komunii św. Kapłan rozdziela na rękę; szafarz – tradycyjnie. W związku z zaleceniami sanitarnymi SANEPIDU prosimy o posiadanie przy sobie paszportu covidowego.

11. W poniedziałek 3 stycznia ostatni dzień kolędy w formie wspólnej modlitwy w kościele. Zapraszamy mieszkańców Twierdzinia. Osoby, które zmieniły miejsce zamieszkania prosimy o zgłoszenie tego faktu w biurze.

12. Dziękuję za ofiary składane do skarbon pod chórem i na konto parafialne przeznaczone na bieżące potrzeby parafii.