DRUGA NIEDZIELA ZWYKŁA – 16 stycznia 2022 roku

1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.

2. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest Dzień Judaizmu.

3. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Módlmy się, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.

4. W środę w Mogilnie nowenna do MBNP o 8.30 i 17.30. Adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 spowiedź.

5. W czwartek w Mogilnie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą za powołanych i o nowe powołania do służby Bożej od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.

6. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego.

7. Za tydzień dokonamy pokolędowego podsumowania minionego roku.

8. Organizujemy autokarową pielgrzymkę do Medjugorje w dniach 3-11.06.2022r. Koszt 1995zł + 130 Euro. Zapisy w biurze parafialnym. Pierwsza wpłata w wysokości 500zł do 17.01.2022r. Szczegóły w gablocie i na stronie parafii.

Medjugorie 3-10.01.22.Plakat

9. Stowarzyszenie Rodzin ALVIRA i Parafia MBNP w Mogilnie organizują 26 lutego 2022r. zabawę karnawałową, która odbędzie się w restauracji BOSS. Koszt 290 zł od pary. Szczegóły na plakatach. Zapisy wraz z wpłatami do końca stycznia w biurze parafialnym i u członków Stowarzyszenia Rodzin Alvira. W sytuacji, gdy z różnych przyczyn zabawa nie odbyłaby się, nastąpi całkowity zwrot kosztów. Osoby zaszczepione prosimy o przekazanie informacji o posiadaniu paszportu covidowego przy zapisie, ze względu na obostrzenia i limity obowiązujące podczas organizacji tego typu wydarzeń. Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy! 

10. Prosimy o zachowanie dystansu, dezynfekcję i maseczki oraz o właściwą kolejność przy komunii św. Kapłan rozdziela na rękę; szafarz – tradycyjnie. W związku z zaleceniami sanitarnymi SANEPIDU prosimy o posiadanie przy sobie paszportu covidowego.

11. Dziękujemy za ofiary z ubiegłej niedzieli na cele inwestycyjno-remontowe.

12. Dzieciom, młodzieży, katechetom, nauczycielom i wychowawcom życzymy radosnych i bezpiecznych ferii zimowych.

13. W sobotę w Łopiennie odbył się pogrzeb długoletniego proboszcza parafii w Strzelnie Ks. Kanonika Ottona Szymków. Niech Pan Bóg da Mu nagrodę życia wiecznego. Wieczny odpoczynek.