DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 października 2021 roku

1. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać i umacniać ją życiem sakramentalnym.

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. Różaniec w naszym kościele odmawiamy codziennie o godz. 16.30 a w niedziele o 9.00.

3. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy we wtorek o 17.30 do Mogilna na spotkanie, które rozpocznie się modlitwą różańcową prowadzoną przez młodzież a następnie Msza św. i zebranie w kościele.

4. W czwartek we wspomnienie NMP Różańcowej podczas nabożeństwa o 16.30 będzie poświęcenie różańców dzieciom przygotowującym się do pierwszej spowiedzi i I Komunii św. a po Mszy św. zebranie rodziców w kościele.

5. W środę w Mogilnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o 8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja Najświętszego Sakramentu do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 spowiedź św.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Będziemy prosić o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne podczas różańca w naszym kościele oraz podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w Mogilnie od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21. Dzień Papieski. Ofiary zbierane przed kościołem przeznaczymy na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

8. Ofiary z tacy w drugą niedzielę miesiąca przeznaczymy na cele inwestycyjno-remontowe.

9. Organizujemy wyjazd do kina na film pt.: „Fatima”. Zapraszamy także dzieci. Wyjazd w niedzielę 17.10.2021r. o 15.15 z Wszednia i o 15.30 z Mogilna. Koszt: 30 zł. Zapisy w biurze parafialnym i u pani Karoliny Kicińskiej we Wszedniu.

10. Stowarzyszenie rodzin ALVIRA zaprasza w sobotę 23 października na pielgrzymkę do Narodowego Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. W programie zwiedzanie sanktuarium, Msza św. w intencji rodzin, obiad, zwiedzanie Zamku w Gołuchowie. Wyjazd o 8.00 sprzed kościoła w Mogilnie; powrót ok. 18.30. Koszt wyjazdu 76 zł. Zapisy z wpłatą w biurze i u pani Karoliny Kicińskiej do 10.10.2021.

11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

12. Bóg zapłać za ofiary składane do skarbon na utrzymanie czystości i za prasę katolicką.