II Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego – 16 kwietnia 2023 r.

  1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Warto przypomnieć słowa Świętego Jana Pawła II wypowiedziane w 2002 roku w Łagiewnikach: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.
  2. Dzisiaj obchodzimy też patronalne święto CARITAS i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Doświadczając miłosierdzia Bożego, sami powinniśmy być miłosierni dla naszych sióstr i braci.
  3. W środę zapraszamy do Mogilna na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz.8.30 i 17.30. Po rannej nowennie adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 okazja do spowiedzi św.
  4. Adoracja Najświętszego Sakramentu będzie w Mogilnie w czwartek od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.
  5. Przyszła niedziela obchodzona będzie jako Niedziela Biblijna, która rozpocznie Tydzień Biblijny.
  6. W niedzielę 23 kwietnia będziemy obchodzić uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski i naszej Archidiecezji. Obchody rozpoczną się I Nieszporami w Katedrze w Gnieźnie w sobotę o 19.30 a po nich relikwie św. Wojciecha zostaną procesyjnie przeniesione do kościoła św. Michała Archanioła. W niedzielę na placu św. Wojciecha o 10.00 rozpocznie się Msza św odpustowa. Szczegóły na plakacie.
  7. Dziękuję za ofiary z dzisiejszej tacy, przeznaczone na cele remontowe oraz składane do skarbon pod chórem na sprzątanie kościoła i za prasę.
  8. Odwołujemy zapowiadaną pielgrzymkę do sanktuariów we Francji. Zamiast niej zapraszamy na pielgrzymkę do Lourdes – śladami św. Bernadety w terminie: 20-23.07.2023r. Cena: 2.155 PLN. Wylot z lotniska Kraków-Balice. Czas pielgrzymowania obejmuje zwiedzanie Lourdes ale przede wszystkim będzie to czas pogłębionej modlitwy i kontemplacji tajemnicy objawień Matki Bożej w Grocie Massabielskiej i modlitwy za chorych. Zapisy z wpłatą 1100 PLN w biurze parafialnym.
  9. Kolejną propozycją jest pielgrzymka do Hiszpanii w dniach 5-12.09.2023r. Cena: 3.350 PLN. Zakwaterowanie będzie w jednym miejscu: Lloret de Mar. Stamtąd będziemy zwiedzać Barcelonę i okoliczne sanktuaria oraz zabytki i ciekawe miejsca. Zapisy w biurze parafialnym. Szczegóły na plakatach i na stronie parafialnej.
  10. W sobotę 22 kwietnia oraz przez całą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii s. Nullę (Garlińską) ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża. Podczas wszystkich Mszy Św. siostra opowie o cudownym uzdrowieniu, którego doświadczyła za sprawą bł. kard. Stefana Wyszyńskiego. Cud jej uzdrowienia przyczynił się do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Po Mszach św. będzie można również nabyć książkę: „Cud kardynała Wyszyńskiego.” w cenie 20 zł.

Wszedzień, 16.04.2023r.