NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ 2 kwietnia 2023

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień, doroczny obchód misterium paschalnego Chrystusa. Na początku każdej Mszy Świętej błogosławimy palmy. Dzisiejszej niedzieli obchodzimy 18 rocznicę odejścia do Domu Boga Ojca św. Jana Pawła II. Chce-my podziękować za niezwykły pontyfikat i łaski, które spłynęły i nadal płyną na nasz naród i cały świat za pośrednictwem świętego Papieża. Chcemy też zadośćuczynić za wszystkie zniewagi i lekce-ważenia jego osoby, których świadkami jesteśmy w ostatnim czasie. Zapraszamy do Mogilna na Apel Jasnogórski o 21.00, który zakończymy w godzinie śmierci św. Jana Pawła II o 21.37.

2. W Wielką Środę z kościoła farnego w Mogilnie o 19.00 wyruszymy na drogę krzyżową ulicami miasta i przejdziemy do kościoła MB Nieustającej Pomocy.

3. Zbliżają się najważniejsze dni w całym roku liturgicznym – Święte Triduum Paschalne.
W Wielki Czwartek zapraszamy o godz. 16.30 rozpocznie się Msza Święta Wieczerzy Pańskiej. Będziemy dziękować za dwa sakramenty: Eucharystię i kapłaństwo.

4. W Wielki Piątek Kościół nie sprawuje Mszy Świętej. Zaprasza jednak wszystkich wiernych do udziału w liturgii Męki Pańskiej. W naszym kościele liturgię rozpoczniemy o godz. 16.00 Drogą Krzyżową a następnie o 16.30 przeżyjemy Liturgię Męki Pańskiej. Na zakończenie przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Bożego.
Podczas adoracji odśpiewamy trzy części gorzkich żali. W Wielki Piątek wierni między 18. a 60. rokiem życia, zobowiązani są do zachowania postu ścisłego.
W Wielki Piątek rozpoczyna się nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego. Nowennę będziemy przeżywać codziennie od Wielkiego Piątku do soboty w Oktawie Wielkanocy odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego przed każdą Mszą św.

5. Wielka Sobota jest również dniem, gdy nie sprawuje się Eucharystii. Zachęcamy do przyjścia do świątyni na adorację Najświętszego Sakramentu od 15.00 do 16.00. O godz. 15.30 odbędzie się błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Święcenie potraw w wioskach naszej parafii proszę zgłosić do biura. Poświęcenie w domach będzie od 10.00. W Wielką Sobotę z kruchty kościoła będzie można zabrać wodę święconą.

6. Wieczorem w sobotę o godz. 21.00 rozpoczniemy najważniejszą liturgię roku kościelnego – liturgię Wigilii Paschalnej. Będziemy celebrować zmartwychwstanie Pańskie. Liturgię rozpoczniemy od poświęcenia ognia i zapalenia paschału, będziemy słuchać słowa Bożego a także weźmiemy udział w poświęceniu wody i odnowimy chrzcielne przyrzeczenia, za co możemy uzyskać odpust zupełny. Całość zwieńczy uroczysta liturgia eucharystyczna oraz procesja rezurekcyjna. Na tę liturgię prosimy o przyniesienie świec. Druhów z OSP Wszedzień prosimy o przygotowanie ogniska i organizację procesji.

7. W Niedzielę Zmartwychwstania Msza św. o godz. 9.30.

8. Kino „Wawrzyn” w Mogilnie zaprasza na film pt. „Opiekun”, który opowiada o niezwykłym działaniu w życiu wierzących św. Józefa, Oblubieńca NMP. Seans w dzisiejszą niedzielę 2.04.2023r. o 15.00. Cena biletu: 12 zł. Serdecznie zapraszamy!

9. Zapraszamy na autokarową pielgrzymkę do sanktuariów we Francji w terminie 08-17.07.2023. Zapisy w biurze parafii. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania!

10. Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w przeżycia tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego.
Wszedzień, 2.04.2023r.