DEUGA NIEDZIELA ADWENTU – 5 grudnia 2021 roku

1. Dziś druga niedziela Adwentu – Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

2. Jutro w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

3. W środę, 8 grudnia obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas Mszy św. o 17.00 poświęcenie medalików i książeczek dzieciom komunijnym. Od 12.00 do 13.00 w kościele będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu w ramach Godziny Łaski dla Całego Świata, o którą prosiła Matka Boża w objawieniu w Montichiari we Włoszech 8.12.1947r.

4. Msze Święte roratne we wtorki i czwartki o godz. 17.00.

5. W środę w Mogilnie nowenna do MBNP tylko o 17.30.

6. W czwartek w Mogilnie adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania od 18.30 do 20.00. W tym czasie spowiedź św.

7. Stowarzyszenie Rodzin „Alvira” zaprasza do udziału w akcji: „Zostań Świętym Mikołajem”, w której przygotowujemy prezenty dla dzieci i osób starszych. Z „Drabiny do Nieba” stojącej przy figurze św. Mikołaja w prezbiterium kościoła w Mogilnie można zabrać serduszko z imieniem wybranej osoby i przygotować dla niej podarunek. Na stronie parafii można wybrać także taką osobę. Dary zostawiamy w zakrystii lub w biurze parafialnym. Więcej na stronie parafii.

8. Zapraszamy po Mszach św. w Mogilnie na kiermasz ciasta na fundusz pomocy chorej Oldze Miśkiewicz.

9. W sklepach Intermarche i Pana Kranca w Mogilnie wystawione są kosze na dary spożywcze i przemysłowe dla osób najbardziej potrzebujących wsparcia z naszych parafii.

10. Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej codziennie 15 minut przed Msza Świętą.

11. W zakrystii można nabyć świece Dzieła Pomocy Dzieciom i pobłogosławione opłatki.

12. Prosimy o zachowanie dystansu, dezynfekcję i maseczki oraz o właściwą kolejność przy komunii św. Kaplan rozdziela na rękę; szafarz – tradycyjnie.

13. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę, do skarbon pod chórem oraz na konto parafii.