TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – 12 grudnia 2021 roku

1. Dziś trzecia niedziela Adwentu nazywana po łacinie „Gaudete”, niedzielą radości. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

3. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego czasu oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

4. Msze Święte roratne we wtorek i w czwartek o godz. 17.00.

5. W środę w Mogilnie nowenna do MBNP o 8.30 i17.30. Adoracja do Mszy św. o 11.00. Od 10.30 spowiedź św. W środę po porannej nowennie od 9.00 z salki przy wejściu do zakrystii członkowie grupy charytatywnej będą wydawać paczki dla najbardziej potrzebujących pomocy.

6. W czwartek w Mogilnie dzień spowiedzi adwentowej z udziałem kapłanów naszego dekanatu. Zapraszamy od 10 do 11.00; od 15.30 do 16.30 i o 19.15. Plan spowiedzi w pozostałych parafiach dekanatu znajduje się na stronie parafii i w gablocie.

7. W piątek spowiedź św. adwentowa w naszym kościele od 16.00 do 17.00.

8. Od piątku rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra.

9. Stowarzyszenie Rodzin „Alvira” zaprasza do udziału w akcji: „Zostań Świętym Mikołajem”, w której przygotowujemy prezenty dla dzieci i osób starszych. Z prezbiterium w Mogilnie można zabrać serduszko z imieniem wybranej osoby i przygotować dla niej podarunek. Na stronie parafii można wybrać także taką osobę. Dary zostawiamy w zakrystii lub w biurze do 19.12.2021r.

10. W sklepach Intermarche i Pana Kranca wystawione są kosze na dary spożywcze i przemysłowe dla osób najbardziej potrzebujących wsparcia z naszych parafii.

11. W zakrystii w ciągu tygodnia można nabyć pobłogosławione opłatki.

12. Prosimy o zachowanie dystansu, dezynfekcję i maseczki oraz o właściwą kolejność przy komunii św. Przed ołtarzem kapłan rozdziela na rękę; szafarz – tradycyjnie.

13. Bóg zapłać za ofiary z tacy przeznaczone na cele remontowe.