Ocalić od zapomnienia!

W najbliższym czasie czekają nas różne wydarzenia tak w wymiarze naszej Parafii, jak i Parafii sąsiednich, a nawet całej naszej Archidiecezji i Ojczyzny. Takim wydarzeniem niewątpliwie będzie beatyfikacja Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca przyszłego roku. Więcej o tej niezwykłej postaci i ogłoszeniu błogosławionym można znaleźć http://www.archidiecezja.pl/aktualnosci/archiwum/2019/pazdziernik/7_czerwca_2020__beatyfikacja_kard.wyszynskiego.html

Istotnym i ważnym wydarzeniem będzie również peregrynacja Matki Bożej w wizerunku jasnogórskim, która w naszej Archidiecezji potrwa przez czas drugiej połowy 2020 roku oraz pierwszej 2021 roku. Tak jak w sierpniu 1978 roku, tak i teraz kopia jasnogórskiego obrazu zagości w naszej Parafii.

Choćby te wydarzenia mogą stać się okazją do spojrzenia na naszą Parafię, jej historię, ważniejsze momenty oraz… zmiany. Poprzez umieszczanie kolejnych zdjęć w tym miejscu (na miarę życzliwości Parafian, którzy podzielą się i udostępnią posiadane fotografie i pamiątki tak z naszego kościoła jak i życia Parafii), na miarę możliwości i pamięci życzliwych osób przypomnijmy i zachowajmy w pamięci i sercach osoby i miejsca, niejednokrotnie uwiecznione na fotografiach.

Pamiątka kolędy z 1962 roku (zdjęcie kościoła z czasów poprzedzających Sobór Watykański II) z podpisem ks Miszkiewicza na odwrocie):

Poniżej ks. Stanisław Miszkiewicz, który naszą parafią opiekował się od 1959 do 1969 roku. Zdjęcie sprzed ponad 50 lat. Trzy dziewczynki obok kapłana to od lewej Bogumiła, Barbara i Halina.

Zachowane zdjęcia z zewnątrz świątyni – lata siedemdziesiąte:

Wizyta kard. Stefana Wyszyńskiego w sierpniu 1968 roku (powitanie, wizyta w kościele, błogosławieństwo dzieci przed świątynią, przejście na poczęstunek). Z ks. kard. Wyszyńskim był obecny Jego kapelan ks. Józef Glemp- również późniejszy kardynał i Prymas Polski:

Z uroczystości przy naszym kościele. Od lewej: ks Wojcieszyk (parafia Słaboszewo) ks Miszkiewicz (parafia Wszedzień) ks Meller (parafia Kołodziejewo) ks Obarski:

Matka Boża w kopii swego Jasnogórskiego wizerunku obecna była w naszej Parafii 27 sierpnia 1978 roku. To zaledwie 11 dni po wyborze kard. Wojtyły na papieża i 5 dni po Jego inaugurującej pontyfikat Mszy Świętej na placu Św. Piotra:

Ksiądz Proboszcz Polcyn wraz z Parafianami przy figurze w Twierdziniu:

Zdjęcia matek z dziećmi i ks. Proboszczem oraz fotografie wykonane po I Komunii Świętej. Czas (rok) ich zrobienia oraz ustalenie osób na nich się znajdujących póki co nie jest łatwe 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *